Ikast byder igen velkommen til den årlige Oktoberfest, hvor det seksmands orkester TOP SEVEN vil sørge for musikken. Sportscenter Ikast vil blive pyntet op til lejligheden, og der vil blive serveret mad og drikke i ægte bayersk stil, med tjenere iført Dirndl og Lederhosen.
Musik, mad og festlig stemningFesten starter kl. 18.00, men dørene åbner allerede kl. 17.00, så gæsterne kan komme i god tid og nyde den festlige atmosfære. På menuen står der Wienerschnitzel mit alles ad libitum, så der er rig mulighed for at nyde en lækker middag til tonerne af livemusik.
En aften for alleArrangementet er åbent for alle, og det er en oplagt mulighed for at opleve en aften fyldt med musik, underholdning og show. Oktoberfesten i Ikast lover at blive en uforglemmelig aften, hvor man kan danse, synge med og nyde den gode stemning.
Praktisk information:
Dato: Fredag den 3. oktober 2025
Tid: Dørene åbner kl. 17.00, festen starter kl. 18.00
Sted: Sportscenter Ikast, Stadion Alle 2B, 7430 Ikast
Entré: 390 kr + evt. gebyr
Arrangør: Børneliv i Byen
Kontakt: Jesper Pallesen, telefon 2874 3806, e-mail: bornelivibyen@gmail.com
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her